Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Акція біля посольства Казахстану в Києві

10 Січня, 18:00

У перші дні нового року після підвищення цін на газ у Казахстані розпочалися масові протести. 4 січня місцева влада заявила, що готова зменшити вартість палива, проте вуличні акції вже охопили всю країну, а до економічних вимог додалися політичні. 5 січня президент Токаєв очолив Раду безпеки, посунувши з цієї посади «довічного» Назарбаєва, та запровадив у країні надзвичайн стан.

У подальші дні в країну ввійшли війська ОДКБ, а вулиці огорнуло страшне насильство та бойова стрільба по власним співгромадянам з боку силовиків.

Українці не можуть стояти осторонь.
Спільна заява українських правозахисних організацій щодо ситуації в Казахстані за лінком: https://bit.ly/3JFrS7A
Ми підтримуємо народ Казахстану в боротьбі за демократію та засуджуємо репресії влади щодо мітингувальників, а саме:
обмеження громадянських свобод, інформаціну блокаду та, що найголовніше, розстріл власних громадян.

Ми закликаємо до вирішення конфлікту з дотриманням національного законодавства Казахстану та його міжнародних забов‘язань, зокрема у царині прав і свобод людини.

Ми засуджуємо введення в країну військ ОДКБ та розцінюємо це як військову інтервенцію, подібну до використання військ «Варшавського договору» для придушення протестів у контрольованих СРСР країнах.
Ми закликаємо владу України та країн ЄС адаптувати міграційну політику для біженців з Казахастану, якщо такі з’являться.
Цього понеділка в Казахстані оголошено загальнонаціональний траур. Цього ж дня о 18:00 закликаємо приєднатися до акції біля посольства цієї країни в Києві.

Деталі

Дата:
10 Січня
Час:
18:00
Тип Подія:

Місце проведення

Посольство Республіки Казахстан в Україні
вул. Юрія Іллєнка 26
Київ,
+ Карта Google