Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Архів війни: ГО «Докудейс» збирає відеосвідчення повʼязаних з війною подій в Україні

4 Серпня

ГО «Докудейс» за фінансової підтримки Європейського Союзу запускає сайт ініціативи «Архів війни». Ця ініціатива має на меті збір відео- та аудіосвідчень війни. Новий сайт дозволить завантажувати матеріали у більш зручний спосіб та ділитися інформацією про проєкт. Команда ініціативи збирає, перевіряє, каталогізує та систематизує великі обсяги відеозаписів, щоб докази злочинів не загубилися в потоках інформації і були доступними для використання у сфері медіа, культури та права. Доступ до самого Архіву буде доступний пізніше за запитом.
Тетяна Шульга, керівниця сектору культури, молоді, спорту та гендерних питань у делегації ЄС в Україні каже: «Ми вважаємо, що цей проєкт має ключову важливість. Країни Європейського Союзу багато знають про важливість збереження доказів відібраних життів, розділених сімей, спадщини, перетвореної на попіл. Жоден злочин не залишиться без повідомлення, якомога точнішого документування, а зрештою й відплати. Зараз твориться історія України — історія, яку має почути світ».
«Для документації якомога об’ємнішої та точнішої картини, збору доказів воєнних злочинів, нам потрібно консолідуватися й співпрацювати. Архів війни покликаний об’єднати зусилля тих, хто працює на боці правди, встановлення справедливості та захисту інтересів України», — зазначає Марія Бучельнікова, координаторка проєкту «Архів війни».
«Архів війни» — обʼєднана база відео- та аудіоматеріалів, які документують російське вторгнення в Україну. З 24 лютого 2022 року мільйони українців стали свідками та жертвами найбільшої війни у Європі за багато десятиліть. На щастя, більшість людей зараз мають пристрої для запису будь-якої ситуації та будь-якого злочину під час цієї війни. «Архів війни» має на меті зібрати всі ці докази, каталогізувати їх та гарантувати, що нічого не залишиться непоміченим і неадресованим. Архів покликаний розповісти світу про те, як це — переживати цю війну.
Співавтором Архіву може стати кожен / кожна. Додавайте свої відео й аудіо до нашої бази даних. Читайте, як це зробити, на сайті проєкту.
Ми збираємо матеріали, які висвітлюють ваше життя й побут під час війни, опір цивільного населення агресору, евакуацію чи досвід перебування у бомбосховищах, руйнування, насилля та інші злочини, здійснені російською армією на території України. А також інші фрагменти, відзняті під час війни, які видаються вам важливими. З-поміж іншого, нас цікавить гендерно зумовлене насилля, а також матеріали, що фіксують становище жінок на війні. Гарантуємо повну конфіденційність автор(к)ам надісланих матеріалів.
Архів побудований згідно з міжнародними стандартами використання матеріалів як доказів у Міжнародному кримінальному суді. База даних має сертифікацію безпек від несанкціонованого доступу, а також декілька резервних копій, розташованих за межами України.
Для каталогізації ми розробили власну систему верифікації, тегування та опису даних. Максим Демиденко, очільник Infoscope, партнерської організації, що здійснює технічне забезпечення Архіву, керівник напряму збору даних та дослідження проєкту: «Після того, як ви завантажуєте відео, система автоматично робить його резервну копію та конвертує файл у зручний для перегляду формат. Наша команда тегувальників переглядає відео і з прив’язкою до таймкоду вносить ключові слова та спеціально розроблені нами теги, які дають можливість класифікувати події війни та зафіксувати воєнні злочини. Це важливо, зокрема, для того, аби Архівом могли користуватись правозахисники. Зараз ми працюємо над додатковими інструментами платформи, такими як автоматична транскрипція, агрегація новин і повідомлень».
Важливою частиною Архіву стануть також інтервʼю зі свідками воєнних злочинів та подій. Керівник проєкту та артдиректор Docudays UA Роман Бондарчук розповідає: «Наша команда день за днем слідкує за хронологією ключових подій війни та працює над тим, аби архів наповнювався свідченнями про них. Якщо самих відеосвідчень про подію недостатньо, ми шукаємо свідків та проводимо з ними інтерв’ю. Методику проведення цих інтерв’ю ми розробили спільно з правозахисниками, психологами та юристами, тож на них також можна буде спиратися у судах».
Поділіться інформацією про проєкт та його сайт: ukrainewararchive.org аби більше людей долучилися до збору матеріалів, які засвідчують злочини Росії проти України.
Завантажити прескіт проєкту можете за посиланням.
Переглянути ролик «Архіву війни» можна 
на youtube-сторінці кінофестивалю Docudays UA.

Деталі

Дата:
4 Серпня