Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Атака мігрантів. Нові форми гібридної агресії

11 Серпня, 14:00

Останніми тижнями Литовська республіка стала об’єктом гібридної атаки зі сторони російських та білоруських спецслужб. Сотні, свідомо направлених з території Білорусі, мігрантів щоночі намагаються перетнути литовський кордон. Мінськ збільшує кількість авіарейсів з Іраку, Сирії, Афганістану та інших країн, з яких прибувають мігранти.

Повернення затриманих нелегалів на територію Білорусі неможливо, оскільки білоруський уряд денонсував договір про реадмісію з ЄС.

Уряд Литви оголосив екстремальну ситуацію та звинуватив білоруську владу в гібридній агресії проти Європи.

Водночас на території Литви реалізується інформаційна операція з дестабілізації суспільно-політичної ситуації. Пов’язані з Кремлем політичні сили та ЗМІ звинувачують уряд в неспроможності контролювати ситуацію та закликають поступок для режиму Лукашенка.

Ситуація в Білорусі, особливо в контексті російських військових навчань «Запад-2021» на її території, матиме вплив на безпекову ситуацію і в нашій країні. Тому ми маємо звернути увагу як на конвенційні, так і на неконвенційні загрози з боку РБ.

Під час заходу експерти обговорять такі питання: як закінчиться та які наслідки матиме ця криза, чи готова Україна до викликів, подібних цьому, яку допомогу інші країни можуть та готові надати Литві?

Організатор: Міжнародний центр протидії російській пропаганді (МЦПРП).

Учасники: Віктор Назаров – український воєначальник, генерал-майор Збройних сил України; Емануеліс Зінгеріс – литовський державний діяч, депутат Сейму Литовської Республіки (Литва); Андрєй Поротніков – керівник аналітичного центру Belarus Security Blog (Білорусь); Дмитро Золотухін – заступник міністра інформаційної політики України в 2017-2019 роках; Євген Дикий – науковець, військовик, публіцист, у січні 1991-го року командир українського добровольчого студентського загону у Вільнюсі (Україна); Стасіс Каушиніс – директор фонду захисту громадян (Литва); Дмитро Громаков – керівник дослідницьких програм Міжнародного центру протидії російській пропаганді (Україна); Юрій Кочевенко – директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді (Україна); Леонід Баран – директор Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Держприкордонслужби України; представник Міністерства закордонних справ України.

 

Акредитація представників ЗМІ: editor.vib@gmail.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу

Деталі

Дата:
11 Серпня
Час:
14:00
Тип Подія:
Веб-сайт:
https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Місце проведення

Укрінформ
вул. Б. Хмельницького, 8/16
Київ, Ukraine
+ Карта Google