Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Вулична фотовиставка “Виведення радянських військ з Чехословаччини”

19 Серпня, 13:00

Виставку організували Український інститут національної пам’яті спільно з Посольством Чеської Республіки в Україні, Чеським центром та Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.

Захід приурочений до 30-річниці виведення підрозділів Центральної групи військ Радянської армії з Чехословаччини. В основі фотовиставки чорно-білі світлини чеської фотографині Дани Кіндрової, яка зафіксувала історію виведення Центральної групи військ Радянської армії з території Чехословаччини протягом 1990-1991 рр.

Експозиція лаконічно продемонструє крихкість силових методів тоталітарних систем та важливість встановлення повноцінного внутрішнього суверенітету для успішного проведення реформ, що особливо актуально для сучасної України в розрізі подій останнього десятиліття.

До участі у презентації запрошені: Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам’яті; Радек Матула – Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні; Марек Шафін – Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні; Олександр Мережко – голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва; Світлана Фоменко – заступниця міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції; Еміне Джапарова – перша заступниця міністра закордонних справ України; Олена Богдан – голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті; Ігор Пошивайло – генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності; Ганна Гопко – громадська діячка і журналістка; Світлана Мотрук – доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Київ, Контрактова площа, сквер № 3, між виходом зі ст. м. на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді.

Деталі

Дата:
19 Серпня
Час:
13:00
Тип Подія:

Місце проведення

Контрактова площа
Контрактова площа
Київ,
+ Карта Google