Завантаження Події

« Усі Події

Війна Росії проти України – війна ідеологій і культур

28 Вересня, 16:00

Організатори:

МЕМОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР ГОЛОКОСТУ «БАБИН ЯР» за підтримки Офісу Президента України та спільно з: Дім Європейської історії, Європейський Парламент (Брюссель) Яхад – Ін Унум, Робоча група Європейського Парламенту «Бабин Яр – пам’ять для майбутнього», Парламентська група з питань вшанування пам’яті про злочин Голокосту в Бабиному Яру.

 

Коротко:

Упродовж останніх місяців ми переживаємо не лише територіальне вторгнення в Україну, але й спроби цілеспрямованого знищення її як суверенної держави. Головна мета Росії – повна ліквідація всього, що ідентифікує Україну, як незалежну державу та націю: мову, історію, культуру, і зрештою – громадянське суспільство, яке є фундаментальною відмінністю українського суспільства від російського.

Кремлівські війська уже завдали часткової або повної шкоди 152 культурним осередкам в Україні. З 24 лютого до 24 червня 2022 року ЮНЕСКО виявило пошкодження 12 музеїв, 30 історичних будівель, 18 культурних центрів, 7 бібліотек і 70 місць релігійного значення. Міністерство культури та інформаційної політики України створило власний реєстр культурних об’єктів, знищених внаслідок російського вторгнення, зафіксувавши 464 епізоди пошкодження або руйнування осередків культурної спадщини (станом на 11.08.2022).

Віроломного нападу зазнали також меморіальні місця Голокосту та єврейської культури – Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харківській області, синагога в Маріуполі, інші сакральні об’єкти були спустошені, зокрема кладовища у Східній та Центральній частинах України.

Доповідачі:

Міхаель Галер, член Європарламенту,

голова робочої групи ЄП Марек Рутка (Сейм Республіки Польща),

Отець Патрік Дебуа, засновник та президент Яхад – Ін Унум,

голова Академічної ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» професор Адам Даніель Ротфельд,

колишній міністр закордонних справ Польщі Професор Георгій Касьянов,

Університет Марії Кюрі-Склодовської Андреа Пето,

Професорка кафедри гендерних досліджень Центральноєвропейського університету (Угорщина), докторка наук Угорської академії наук Василь Расевич,

Підсумкове слово: Натан Щаранський, Голова Наглядової Ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», Александр Квасневський, президент Польщі (1995-2005), член Наглядової Ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

Запрошуємо доєднатися до конференції і спільно з’ясувати шляхи, як зупинити руйнацію української культури російськими загарбниками. Щоб отримати лінк на трансляцію напередодні конференції, заповніть, будь ласка, коротку форму реєстрації. Захід проводитиметься англійською та українською (переклад буде забезпечено).

Деталі

Дата:
28 Вересня
Час:
16:00