Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

В Україні запустили проєкт для збору коштів на відновлення зруйнованої росіянами культурної спадщини

23 Серпня

Сьогодні Міністерство культури та інформаційної політики спільно з телеком-оператором Vodafone Україна презентували  проєкт “Збережіть українську культуру”, спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам’яток культурної спадщини в Україні.

Наразі на порталі завантажено 15 об’єктів з розподілом на категорії: “повністю зруйновані”, “пошкоджені” та “ті, які призупинили свою роботу”.

Для реставрації, презентованих на порталі об’єктів, треба понад 470 мільйонів гривень. Але, зважаючи на кількість пошкоджених об’єктів по країні, цей список, на жаль, буде лише доповнюватися”, –  зауважила заступниця Міністра.   

Нині долучитися та допомогти відбудувати українську культуру може кожен, перерахувавши будь-яку суму на спеціальний рахунок міністерства. Окрім того, небайдужі меценати мають можливість стати головним донором будь-якого об’єкта, перерахувавши всю необхідну суму для відновлення та назавжди стати поважним гостем цього закладу.

Благодійники можуть обрати локацію та здійснити пожертву безпосередньо на сайті проєкту. Незабаром також можна буде обрати конкретний напрямок допомоги, наприклад, відновити дах, вікна чи інтер’єр.

Наразі всі розрахунки є орієнтовними та будуть фіналізовані після проведення професійної будівельної експертизи кожного об‘єкту.

Всі кошти збираються на спеціальному рахунку, відкритому Міністерством культури та інформаційної політики в Національному банку, та будуть спрямовані на охорону, евакуацію, захист і збереження культурних цінностей, підтримку діяльності закладів культури та мистецтва, що постраждали внаслідок бойових дій.

https://mkip.gov.ua/news/7566.html

Деталі

Дата:
23 Серпня
Тип Подія: