Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Візит до Центру неонатального скринінгу у рамках запуску розширеного неонатального скринінгу в Україні

1 Листопада, 13:00 - 15:00

Що таке неонатальний скринінг?

Це комплексне обстеження новонароджених для виявлення спадкових та вроджених захворювань. Забір крові проводять у перші два дні життя немовляти та передають на дослідження до Центру неонатального скринінгу. Більшість рідкісних хвороб мають бути виявлені протягом перших 10 днів життя, адже це забезпечує ефективне і швидке лікування. Завдяки обладнанню нового центру це стало можливим. 

Вітальні слова:

виступ Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка;

виступ заступниці Керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської;

виступ Голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького; 

виступ Генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір  виступ завідуючої лабораторією медичної генетики НДСЛ «Охматдит» Наталії Ольхович

13.50 14.00 – Запис синхронів, бліців зі спікерами.               

14.00 – 14.30 Екскурсія  трьома блоками – двома – на другому поверсі, одному – на першому. Екскурсію проводить Наталія Ольхович.

Довідково:

З 17 жовтня в Україні стартував розширений неонатальний скринінг новонароджених на 21 рідкісне захворювання.

Проєкт запрацював у рамках пілоту в 12 регіонах України на базі двох регіональних центрів – Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ”, Львівського перинатального центру та експертного центру неонатального скринінгу, Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ”. 

Розширений неонатальний скринінг – комплексне обстеження новонароджених для виявлення спадкових та вроджених захворювань. Впровадження масового скринінгу новонароджених дає можливість виявити у новонароджених лабораторні ознаки захворювання, здійснити додаткові підтверджуючі або спростовуючи тести та своєчасно призначити лікування.

 

▪️ Нормативно-правова база: https://bit.ly/3Vty5JW

▪️ Комунікаційна рамка: https://bit.ly/3yGWRfK

▪️ Поширені запитання-відповіді: https://bit.ly/3Mz8vig

 

 

Деталі

Дата:
1 Листопада
Час:
13:00 - 15:00

Місце проведення

НДСЛ «ОХМАТДИТ»
вул. Чорновола, 28/1
Київ,
+ Карта Google