Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Громада етнічних українців Криму в умовах російської окупації станом на 2020 рік: дискримінація, потенціал самозбереження та підтримувальні дії України

19 Серпня, 13:00

Організатори: Крайова Рада Українців Криму; Кримський центр ділового і культурного співробітництва “Український дім”; РЦПЛ; Таврійська гуманітарна платформа.

Учасники: Андрій Іванець – член Крайової Ради Українців Криму, кандидат історичних наук, автор доповіді; представники органів влади та Крайової Ради Українців Криму, експерти, громадські діячі.

Дослідження проведене з метою аналізу стану громади етнічних українців Криму у 2014-2020 рр., яка в умовах тимчасової окупації АР Крим і Севастополя Росією перетворилася на одну з двох найбільш дискримінованих етнічних спільнот регіону, виявлення викликів і загроз для неї з боку російської окупаційної адміністрації, з’ясування ефективності політики органів влади України щодо захисту прав та інтересів кримських українців.

До нападу Росії в 2014 р. українці складали орієнтовно чверть населення АР Крим і робили вагомий внесок у економіку, культурне та суспільне життя Кримського півострова. Після окупації півдня України ситуація кардинально змінилася – Росія знищила там політичні та більшість громадських організацій українців, цілком ліквідувала систему української та україномовної освіти, переслідує лідерів та активістів української громади, здійснює масовий  інформаційно-психологічний тиск на  етнічних українців, переслідує конфесії, де вони становлять більшість вірян, витискає з окупованої території громадян України та заселяє її громадянами Росії.

Чим загрожує дискримінаційна політика українцям Криму? Що можна зробити для захисту їх прав і законних інтересів? Ці та інші питання стануть предметом обговорення під час заходу.

Довідково. Презентація проводиться в рамках заходів Робочої групи з гуманітарної політики Експертної мережі “Кримська платформа”  #Crimean_Platform #Кримська_платформа

Учасники заходу зможуть отримати примірник доповіді, видрукований видавничим домом “Українська культура” за підтримки народного депутата України Богдана Яременка.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу

Деталі

Дата:
19 Серпня
Час:
13:00
Тип Подія:
Веб-сайт:
https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Місце проведення

Укрінформ
вул. Б. Хмельницького, 8/16
Київ, Ukraine
+ Карта Google