Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Зневажений геноцид. Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни

5 Жовтня, 12:00

Відкриття та кураторська екскурсія виставкою «Зневажений геноцид. Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни».
Організатори: Спілка «Освіта заради миру» (Bildungswerk für Friedensarbeit e.V., Берлін) та Український центр вивчення історії Голокосту (Київ).
Виставка буде експонована у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті та Міжнародним фондом «Відродження». Виставка покликана розповісти про історію геноциду ромів України за часів Другої світової війни, а також про дискримінацію ромів та боротьба з нею сьогодні. Виставка складається з 20 стендів, які містить архівні документи та сімейні світлини, презентує особисті історії тих, кому пощастило пережити геноцид, а також загальноісторичні відомості про це явище.
Першу кураторську екскурсію виставкою проведе її автор-упорядник, Михайло Тяглий, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту.
До вступного слова запрошені:
Антон Дробович, голова Українського Інституту національної пам’яті;
Анатолій Подольський, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук;
Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження;
Валерій Сухомлинів, співголова «Асоціації ромів України»;
Юліан Кондур, правозахисник, проєктний координатор міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий фонд Чіріклі».
Першу кураторську екскурсію виставкою проведе її автор-упорядник, Михайло Тяглий, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту.
Ця екскурсія допоможе відвідувачам відповісти на запитання:
Якими були підґрунтя, перебіг та наслідки геноциду ромів? Про що мовою розпоряджень та статистики свідчать офіційні архівні документи? Що розповідають літні роми, яким пощастило вижити про пережите та побачене?
Виставка експонуватиметься 5-8 жовтня 2021 р.
Акредитація ЗМІ відбувається на загальних умовах, передбачених Порядком акредитації Верховної Ради України.
Київ, вул. Грушевського, 5.

Деталі

Дата:
5 Жовтня
Час:
12:00
Тип Подія: