Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

 Офіційне відкриття Лабіринту медіаграмотності «НЕ ВІРРР -ПЕРЕВІРР» у м. Славутич

28 Жовтня, 16:00

Перший в Україні лабіринт медіаграмотності розпочинає подорож країною
28 жовтня 2021 р. о 16:00 на Центральній площі міста Славутич відбудеться офіційне відкриття Лабіринту медіаграмотності «НЕ ВІРРР -ПЕРЕВІРР» – першого та єдиного в Україні проєкту, який подорожуватиме громадами та прокачуватиме їхніх мешканців на тему медіаграмотності.  
 
Лабіринт  це мобільна конструкція 10*10 кв.м., яка складається з 12 кімнат, кожна з яких присвячена одній з тем медіаграмотності. Інформаційний шум, клікбейт, маніпуляції, пропаганда, тролі та боти, стереотипи та популізм – все ці речі постійно втручаються в життя українців. Тож інформаційна та медійна грамотність вже давно не модний тренд, а важлива навичка ХХІ століття, яку потрібно опанувати і молоді і дорослим. 
 
Саме тому лабіринт побудовано в інтерактивному форматі. Мандруючи кімнатами, учасники дізнаються, що середній час, який людина проводить у соціальних мережах за все своє життя складає 6 років та 8 місяців. За цей час можна: 32 рази злітати на місяць і назад, 32 рази піднятися на Еверест або ж 93 000 рази вигуляти свого собаку. Окрім цього, відвідувачі зможуть:  
  • навчитися орієнтуватися в потоці інформації і мислити критично;
  • дізнатисьякрозрізняти факти та судження;  
  • навчитися протидіяти маніпуляціям та пропаганді;
  • виявляти ботівта тролів, щоб не вестися на їхніпровокації; 
  • розібратисяяк працюють алгоритми соціальних мереж.
 
Потрапити до лабіринту першими зможуть жителі Славутича, а в офіційному відкритті візьмуть участь Юрій Фомічев, мер міста Славутич; Марк Еллінгстад, Директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) в Україні і Білорусі; Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України; Марина Потапенко, заступниця Міністра молоді та спорту України; Ребекка Белл, в.о. віце-президента IREX з глобальних програм, освітня практика. 
 
Лабіринт відкривається в партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, Міністерством культури та інформаційної політики України в рамках Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності, який триватиме з 24 по 31 жовтня. 
 
Лабіринт медіаграмотності “НЕ ВІРРР – ПЕРЕВІРРР” розроблений в рамках  програми Мріємо та діємо”, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network. 
 
За додатковою інформацією звертайтеся до Анни Пихтіної, фахівчині з комунікацій програми “Мріємо та діємо”, apykhtina@irex.org, +380930898342

Деталі

Дата:
28 Жовтня
Час:
16:00
Тип Подія:

Місце проведення

Центральна площа Славутича
Центральна площа, 7
Славутич,
+ Карта Google