Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

ПОДБАТИ ПРО СЕБЕ: психологічно-анімаційний проєкт

26 Серпня

Команда проєкту «Твій сімейний лікар» у партнерстві з HealthLink та режисеркою Анастасією Фалілеєвою випустили серію анімаційних відео про психологічну самодопомогу під час війни.

 

 

У двохвилинних роликах психологи й психологині зрозуміло пояснюють кризові стани, які зараз проживають українці й українки, та як їх подолати. Глядачі й глядачки почують відповіді на запитання, які виникають щодня, відколи почалась повномасштабна війна — «як справитись з почуттям провини за те, що я в безпеці?»,  «що робити, коли втрачаєш контроль над собою та ситуацією?»,  «як заспокоїти малюка, що стресує?» тощо — та познайомляться з простими помічними практиками.

 

Над кожним відео працюють досвідчені українські психологи й психологині, що спеціалізуються на озвученій темі. Перші ролики створені у колаборації із Тетяною Вегерою, Вануі Мартиросяном, Олексієм Карачинським та Андрієм Козінчуком.
Відео #1 | Що робити, коли не можеш нічого робити?
https://youtu.be/jM5K61d2U5o 

 

Психотерапевтка Тетяна Вегера розповідає про стан дисоціації та практики, які допоможуть відновити контроль над тілом і емоціями, стабілізувати свій стан. Цікавий факт: режисерка Анастасія Фалілеєва змалювала героїню ролика із себе, зокрема саме в такому одязі дівчина вибиралась із 11-денної окупації в Ірпені.

 

Відео #2 | Як не відчувати провину за так зване «нормальне» життя? https://youtu.be/zAobdSZTv-k 

 

Співавтором цього відео став Олексій Карачинський, доктор філософії у сфері психології та психотерапевт із кількома тисячами годин індивідуальної практики. Він радить усім, в кого не виходить отримувати задоволення від благ мирного життя, подивитись на себе як на героя чи героїню документального фільму. Погляд зі сторони дозволяє відчути до себе більше співчуття та усвідомити необхідність підтримки, навіть якщо вона проявляється у поході в басейн чи чашці капучино в кав’ярні з друзями.

 

Відео #3 | Що робити, коли малюк вередує? 

 

Це відео буде корисним для батьків та тих, хто має справу із вередуванням малюків у стресових ситуаціях. Психологиня Вануі Мартиросян працює з дітьми й батьками за різноманітними методиками майже десять років, а з березня додатково надає кризову психологічну допомогу дітям, постраждалим від воєнних дій на території України. У відео вона пояснює, як працює нервова система малечі в стресі та як зменшити вплив збудників на дитину.

 

Відео #4 | Як запобігти емоційному вигоранню та постійному виснаженню?

 

У цьому відео Андрій Козінчук розповідає, що таке емоційне вигорання, звідки воно з’являється та як справитись із цим загрозливим станом. Ви дізнаєтесь, як працює мозок, коли ви робите навіть найкориснішу справу у світі, але довго, забуваючи про свої персональні потреби та бажання.

 

Відео #5 | Що робити, якщо здається, що всі важливіші за тебе?

 

Тетяна Вегера наводить практику, яка допомагає збалансувати сприйняття себе та оточення — знову відчути свою важливість, налаштувати себе на серйозну розмову або ж просто змінити ставлення до інших людей, яке часто може бути викривлене через стрес.

 

Відео #6 | Як допомогти близькій людині переживати втрату?

 

Через війну багато українців і українок втрачають дім, близьких, звичний спосіб життя, роботу. Аби допомогти одне одному впоратись із важкими переживаннями, потрібно знати базові правила поведінки у таких ситуаціях. Як краще підтримати та що запропонувати людині, що переживає втрату — розповідає Олексій Карачинський.

 

Відео #7 | Що робити, якщо тебе переслідують гнітючі думки та навʼязливі спогади?

 

Часом звичні речі, події, звуки можуть пробуджувати в нашій уяві драматичні образи з минулого. Річ у тім, що наш мозок однаково реагує на справжні події та спогади про них. Тому й вмикає захисну реакцію. Як допомогти собі — розповідає психологиня Вануі Мартиросян.

 

Відео #8 | Як допомогти собі або іншій людині пережити насильство?

 

Дві третини (67%) жінок в Україні віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства — про це свідчать дані ОБСЄ. Серед чоловіків ситуація схожа. Така статистика шокує, а під час війни проблема тільки загострюється. Як пережити такий важкий досвід або підтримати інших — розповідає Аліна Касілова, клінічна психологиня і тренерка у сфері захисту прав людини.

 

Співтворчині анімаційних відео про проєкт

 

Анастасія Фалілеєва, режисерка анімаційних фільмів:

 

«Я провела 11 днів в окупованому Ірпені. Коли мені чудом вдалося виїхати, я одразу звернулась до ізраїльського психотерапевта Пабло Скуршинського. Він нереально допоміг зберегти мою “стріху”, яка мало не відлетіла. В кінці сесії ми заговорили про те, що я відчуваю себе ледаркою. Адже багато моїх друзів швидко переформатувалися у волонтерів і дуже вправно всім допомагають, а я нічого такого не роблю, витримки й енергії у мене нуль. Пабло сказав, що найкращим рішенням для мене буде допомагати тим, що я вмію найліпше».

 

Катя Воропай, продюсерка соціального проєкту «Твій сімейний лікар» БО «100% Життя»

 

«Ми з командою саме планували проєкт із серією порад від психологів і психологинь, коли я побачила, що Анастасія Фалілеєва планує запустити анімаційний проєкт на цю ж тему. Раніше ми вже працювали з Анастасією, тож і цього разу вирішили об’єднати зусилля. 
 
Нам важливо говорити на складні теми, актуальні для українців і українок, і робити це так, щоб сам перегляд наших відео був терапевтичним. Цільова аудиторія цих роликів — це зокрема ми самі, наші родини, друзі, колеги. Вправи, які ми показуємо, вже допомогли нам самим і багатьом нашим знайомим». 

 

Христина Бродич, директорка HealthLink, найбільшого в країні проєкту з тестування на ВІЛ, який впроваджує БО «100% Життя» за підтримки USAID.

 

«Як один з найбільших національних проєктів у сфері громадського здоров’я, ми багато уваги приділяємо соціальному і психологічному супроводу наших клієнтів і клієнток. Сьогодні психологічної підтримки потребують не тільки люди з хронічними захворюваннями. Наші соціальні працівники й працівниці, які продовжують допомагати людям у найгарячіших місцях країни, лікарі й лікарки, які надають допомогу під обстрілами чи дистанційно, пацієнти й пацієнтки, які вимушені поїхати чи лишатись, — всі ми зрештою перебуваємо у стані постійної емоційної напруги після 24 лютого. Для нас цей проєкт не був питанням вибору, це є потребою мільйонів українців і українок, які зараз борються за власні життя, здоров’я та майбутнє».

 

***

 

Підтримати гуманітарні проєкти найбільшої пацієнтської організації України БО «100%Життя» можна тут:  https://network.org.ua/donate-ua/

 

Підтримати українських фільммейкерів/-ок, які залишаються в Україні та документують війну, разом із фондом DOCU/HELP та Анастасією Фалілєєвою можна тут: https://bit.ly/Falileeva_care

 

Твій сімейний лікар — соціальний проєкт на підтримку реформованої первинної ланки медицини. Він об’єднує національну інформаційну кампанію, освітні проєкти для лікарів і лікарок, а також створення спільноти медиків нового покоління — людяних, доказових, публічних. Проєкт ініціювала Благодійна організація «100% життя» у 2019 році.

 

БО «100% Життя» — найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої — боротьба за життя. Понад 20 років організація працює з пацієнтами та для пацієнтів, зокрема представляючи інтереси людей з ВІЛ у 25 регіонах України. Щороку «100% Життя» надає послуги більш ніж 290 тисячам пацієнтів. За перші два місяці повномасштабної війни росії проти України організація залучила понад 25 млн грн додаткових коштів для забезпечення українців і українок ліками, медичними засобами й обладнанням, гуманітарною допомогою, а також для постачання бригадам швидкої допомоги й волонтерам палива, бронежилетів і шоломів.

Деталі

Дата:
26 Серпня
Тип Подія: