Завантаження Події

« Усі Події

 • Ця подія пройшла.

Правові та етичні підстави відповідальності російських пропагандистів за поширення пропаганди війни, ненависті та дезінформації

2 Листопада, 09:30 - 15:00

Конференція в онлайн-форматі.
Трансляція заходу відбуватиметься на фейсбук-сторінці Українського інституту медіа та комунікації.
Синхронний переклад буде відбуватися в зумі, а трансляція у фейсбуку буде без перекладу.
Запрошуємо до реєстрації журналістів, представників донорських організацій та громадських організацій, науковців, щоб отримати доступ до події: https://forms.gle/kz7dPi7grRK38pzu7
Організатор: Український інститут медіа та комунікації у партнерстві з ЦЕДЕМ, Лабораторією цифрової безпеки та Платформою прав людини.
Онлайн-конференція складатиметься з трьох сесій:

📌 Сесія 1. Роль російських медіа у розпалюванні війни, їхня правова та етична відповідальність за поширення дезінформації та пропаганди війни.
– Яку роль російські пропагандистські медіа зіграли у поширенні антиукраїнських настроїв серед російського населення та спонуканні його до підтримки війни та воєнних злочинів?
– Чи повинні російські пропагандисти понести правову та етичну відповідальність за вчинене? Які механізми притягнення їх до відповідальності можуть бути застосовані?
– Що може зробити світова журналістська спільнота сьогодні, щоб сприяти очищенню журналістського середовища та недопущенню поширення пропаганди війни та дезінформації будь-коли в майбутньому?

📌 Сесія 2. Роль інтернету в поширенні пропаганди війни та дезінформації. Пошук механізмів унеможливлення використання соціальних медіа з метою поширення дезінформації та пропаганди війни.
 •  Як ви оцінюєте заходи, вжиті великими платформами після повномасштабного вторгнення росії в Україні 24 лютого (наприклад, маркування контрольованих російською владою медіа; видалення окремого контенту, блокування сторінок окремих пропагандистів тощо)? Чи є ці заходи достатніми? Що можна змінити?
  Які інструменти та способи можуть сприяти обмеженню поширення пропаганди та дезінформації в інтернеті загалом та в соціальних мережах зокрема?
  – Чи повинні соцмережі розділяти відповідальність із користувачами платформ за поширення мови ворожнечі, пропаганди війни, дезінформації? Якщо так, то якою має бути ця відповідальність і способи притягнення їх до відповідальності?
📌 Сесія 3. Правові підстави відповідальності за поширення пропаганди та дезінформації
 • Чи існує правове підґрунтя для притягнення до відповідальності російських та проросійських пропагандистів за пропаганду війни, ненависті та дезінформації?
   Як має відбуватися документування діянь пропагандистів?
  – Чи можливий міжнародний трибунал над російськими пропагандистами, які підтримували війну та спонукали до вбивств та інших воєнних злочинів щодо українського населення (на зразок трибуналу над пропагандистами геноциду в Руанді)? Які інші способи притягнення до відповідальності можливі?

Онлайн-конференція відбудеться за підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI) в межах програми «Сприяння Інтернет свободі в Україні»

Деталі

Дата:
2 Листопада
Час:
09:30 - 15:00