Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Правозахисники та письменники вимагають звільнити Нарімана Джеляла і братів Ахтемових

21 Вересня, 13:30

Пресконференція на тему: “Помста за Кримську платформу: правозахисники та письменники вимагають звільнити Нарімана Джеляла і братів Ахтемових”.

 

Організатори: Український ПЕН; Центр прав людини ZMINA.

 

Спікери: Левіза Джелялова – дружина ув’язненого першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла (онлайн з Криму); Микола Полозов – адвокат Нарімана Джеляла (онлайн); Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини ZMINA; Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу; Андрій Курков – президент Українського ПЕН, письменник, амбасадор кампанії за звільнення Нарімана Джеляла (онлайн); Остап Сливинський – поет, перекладач та літературознавець, амбасадор кампанії за звільнення Асана Ахтемова (онлайн).

Модераторка: Тетяна Терен – виконавча директорка Українського ПЕН.

 

Коротко. 21 вересня в окупованому Криму очікується оголошення вироку стосовно першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, а також Асана та Азіза Ахтемових. Окупаційна влада звинувачує їх у диверсії, контрабанді, зберіганні вибухових речовин та причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному. Що характерно, це нібито було зроблено безпосередньо в день проведення міжнародного саміту “Кримська платформа” у Києві.

 

Під час пресконференції йтиметься про останні новини у справі Нарімана Джеляла і братів Ахтемових. Правозахисники нададуть оцінку вироку окупаційного суду і розкажуть про факти, що свідчать про фабрикування справи, а українські письменники, які взяли на себе роль амбасадорів, виступлять зі словами підтримки і солідарності з ув’язненими представниками кримськотатарського народу.

 

Довідково. Подія відбувається в рамках програми авторів-амбасадорів на підтримку українських в’язнів Кремля #SolidarityWords, яку організовують Український ПЕН та Центр прав людини ZMINA. У межах кампанії відомі письменники та журналісти в Україні та за кордоном виступили на захист 15 журналістів – українських громадян, які перебувають у в’язницях чи під домашнім арештом у Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів. Серед ув’язнених – 11 кримськотатарських громадянських журналістів. Також журналістом у минулому є  перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

Контакти для довідок: 

  • Максим Ситніков, проєктний менеджер, Український ПЕН: +380956189904, sitmaxi@gmail.com
  • Ірина Іванченко, комунікаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA: +380997725667, ii@humanrights.org.ua

 

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com

Акредитація триватиме до 13:00 21 вересня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV  , а також на Фейсбук-сторінках ZMINA і PEN. 

Деталі

Дата:
21 Вересня
Час:
13:30

Місце проведення

Укрінформ [Зала 2]
вул. Б. Хмельницького, 8/16
Київ,
+ Карта Google
Телефон:
(044) 299-03-32