Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Програма заходів до Дня Гідності та Свободи 2022 на 21 листопада

21 Листопада

10:00
Екуменічний храм Архистратига Михаїла та українських новомучеників УГКЦ, алея Героїв Небесної Сотні, Київ
ПОКЛАДАННЯ КВІТІВ, ДЗВІН ПАМ’ЯТІ, МІЖКОНФЕСІЙНИЙ МОЛЕБІНЬ.
У День Гідності та Свободи о 10:00 відбудеться спільна міжконфесійна молитва за Україну та борців за її свободу. Потому у пам’ять про загиблих захисників України пролунає Дзвін Гідності, відбудеться покладання квітів до портретів Героїв Небесної Сотні та запалення лампадок.
Трансляцію можна буде переглянути тут https://www.facebook.com/maidanmuseum.org
12:00
Київська міська галерея мистецтв “ЛАВРА”, вул. Лаврська, 1, Київ
ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ПРО ЗАХИСТ КУЛЬТУРИ ТА КУЛЬТУРНИЙ СПРОТИВ В УМОВАХ ВІЙНИ “ВІЙНА ЗА ІДЕНТИЧНІСТЬ. СИЛА ОПІРНОСТІ КУЛЬТУРИ”.
Виставка показати культурний спротив, як необхідну і невід’ємну складову боротьби і перемоги. Його унікальну силу. Ввести у контекст сьогоднішньої війни тему Революції Гідності, як першого переможного бою з окупантами й стратегічну загрозу путінському режиму. Показати українську культуру як окрему ціль для окупанта, але також як усвідомлену для світу цінність, про збереження якої він піклується. Висвітлити солідарність світу з Україною і масштаби “культурного рамштайну”.
13:00, 18:00 – кураторські екскурсії виставкою.
14:00
Панельна дискусія “Три мирні революції: формуючи обороноздатність у війні” з учасниками трьох Майданів, діячами культури, активістами.
Модератор – Олесь Доній.
Покладання квітів, запалення лампадок.
17:00 – алея Героїв Небесної Сотні
17:30 – Меморіал киянам, що загинули за цілісність і незалежність України (вул. М. Грушевського, 4);
18:00 – Стіна Пам’яті на Михайлівській площі
ВИСТАВКИ, ЩО ТРИВАТИМУТЬ УПРОДОВЖ ЛИСТОПАДА-ГРУДНЯ
ВУЛИЧНА ВИСТАВКА “МАЛЬОВАНА ІСТОРЯ МАЙДАНУ”
Майдан Незалежності, довкола монумента Незалежності, м. Київ
Виставка створена на основі графічного роману Олександра Ком’яхова з включенням інфографіки; художня лінія базується на реальних подіях, атмосфера, зображення Майдану відтворені з документальною точністю. У процесі створення автор працював із архівом Музею Майдану, консультувався з очевидцями подій.
ВУЛИЧНА ФОТОВИСТАВКА “THE WAR IS NOT OVER YET (“ВІЙНА ЩЕ НЕ ЗАКІНЧИЛАСЯ”)
Міський сад, м. Одеса
Парк Шевченка, м. Харків
Проєкт покликаний розповісти про тих, завдяки кому світ знає про війну, яку розвʼязала Росія проти України – йдеться про журналістів та журналісток, які загинули, були поранені, опинились під обстрілами, у полоні або зазнали переслідувань від початку повномасштабного вторгнення.
ВУЛИЧНА ВИСТАВКА “ІНФОСПРОТИВ”
Соборна площа, м. Черкаси
На виставці зібрано найцікавіші приклади білбордів, муралів, пісень, листівок й навіть поштових марок, які надихають українців на боротьбу.
ВУЛИЧНА ВИСТАВКА “КОМУНІЗМ = РАШИЗМ”
Європейська площа, м. Вінниця
Це 13 історій про українців ХХ та ХХІ століть, які постраждали від радянської та російської влади. Історії вибрані не випадково – вони проводять паралель між злочинами комунізму та рашизму. А також доводять, що методи, мотиви росіян щодо знищення українців не відрізняються: це розстріли, виселення, пограбунки, депортації, фільтраційні табори.
Звертаємо увагу, що у зв’язку з війною росії проти України, зокрема через обстріли цивільних та інфраструктурних об’єктів, програма може змінюватися. У разі повітряної тривоги всі заходи призупиняються і відновлюються одразу після її завершення.

Деталі

Дата:
21 Листопада