Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Проєкт “Реабілітація травм війни в Україні”

6 Серпня

В Україні змінюються підходи до реабілітації травм війни.
В рамках національного плану заходів з безбар’єрності стартував проєкт “Реабілітація травм війни в Україні”. Він стосується не лише військовослужбовців та ветеранів, але й усіх громадян, що постраждали внаслідок війни росії проти України. «Розвиток реабілітації був закладений як важлива частина національного плану заходів з безбар’єрності. Так, це були плани мирних часів. — Каже Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності. — Але ми не можемо чекати і маємо діяти, щоб надати кожній людині, яка постраждала від агресії росії, можливість повернутись до повноцінного життя».
Мета проєкту — завдяки спільним зусиллям прискорити побудову в Україні якісно нової ефективної системи реабілітації, яка буде базуватись на таких принципах, як доказова медицина, мультидисциплінарний підхід та впровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ).
Для цього буде реалізовано цілий комплекс заходів, головні з яких:
1. Навчання мультидисциплінарних реабілітаційних команд закладів охорони здоров’я допомоги людям після воєнної травми.
2. Дооснащення реабілітаційним обладнанням восьми пілотних реабілітаційних центрів в Чернігівській, Сумській, Рівненській, Запорізькій та Львівській областях, які працюватимуть за передовими стандартами.
3. Оснащення обладнанням симулятивних кімнат у трьох вищих навчальних закладах, які навчають фізичній реабілітації.
4. Створення освітніх курсів з надання реабілітаційної допомоги та Міжнародної класифікації функціонування, які в онлайні зможуть пройти фахівці сфери охорони здоров’я по всій країні.
5. Розробка функціоналу з реабілітації в Електронній системі охорони здоров’я — для того, щоб увесь процес реабілітації був надійно задокументований в онлайні і за прогресом могла спостерігати як реабілітаційна команда, так і сама людина, яка відновлюється.
6. Розробка пропозицій для зміни законодавства, щоб гарантувати доступ до реабілітації для всіх українців.
29-31 липня на базі одного з медичних закладів Львівщини вже пройшли перші
тренінги для команд реабілітаційних відділень.
Програма тренінгу була створена спеціально під запит команди, аби максимально вдосконалити теоретичні та практичні навички фахівців, що стосуються порушень роботи опорно-рухового апарату та захворювань нервової системи. За результатами тренінгів фахівці отримали сертифікати, які свідчать про отримані необхідні знання та навички для
якісного надання реабілітаційних послуг відповідно до вимог НСЗУ.
Проєкт реалізує велика команда експертів, до якої входять представники Міністерства охорони здоровʼя України, Національної служби здоровʼя України (НСЗУ), Міністерства у справах ветеранів, Міністерства соціальної політики, Офіса Президента України, радниці-уповноваженої Президента з питань безбар’єрності, Школи реабілітаційної медицини Українського католицького університету (УКУ), Українського центру охорони здоров’я.
Виконавчим партнером проекту виступає БФ «Пацієнти України».
Проєкт впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію
розвитку та співробітництва (SDC).
З додатковими питаннями можна звертатися до Клєщової Ірини,
0662620959

Деталі

Дата:
6 Серпня