Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Результати оподаткування тютюнових виробів в Україні за 9 місяців 2021 року

24 Листопада, 11:00

Організатор: Центр громадянського представництва «Життя».

Учасники: Данило Гетманцев – голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Павло Яворський – дослідник Київської школи економіки; Дмитро Купира – виконавчий директор ГО «Життя»; Андрій Скіпальський – національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні.

 

Під час заходу буде представлено результати політики акцизного оподаткування тютюнових виробів за 9 місяців 2021 року. Розрахунки проводилися дослідниками Київської школи економіки у співпраці з ГО «Життя».

Завдяки запровадженню ефективної політики зростання акцизів на тютюнові вироби надходження до держбюджету зросли на 18,7%. Це стало можливим завдяки гармонізації ставки тютюнових акцизів для сигарет, сигарил та тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕН). Відповідні поправки до Податкового кодексу набрали чинності у січні 2021 року.

Головними причинами зростання доходів стала реалізація «7-річного плану» щорічного зростання акцизів на тютюнові вироби, перехід від оподаткування ТВЕН та сигарил на вагу до оподаткування за штуку.

Довідково. У грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила план підвищення акцизів на тютюнові вироби, згідно з яким до 2025 року тютюновий акциз зростатиме щонайменше на 20% щорічно. Таким чином заплановано досягнути мінімального європейського рівня оподаткування сигарет, який становить 90 євро на 1000 штук. Зараз в Україні цей податок на рівні 30 євро на 1000 штук сигарет.

 

Додаткова інформація за тел.: 063-344-12-69 (Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя») або e-mail:  Dmytro.p@center-life.org

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Деталі

Дата:
24 Листопада
Час:
11:00
Тип Подія:

Місце проведення

Укрінформ [Зала 2]
вул. Б. Хмельницького, 8/16
Київ,
+ Карта Google
Телефон:
(044) 299-03-32