Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Через повномасштабну війну Національний музей історії України у Другій світовій війні потребує допомоги

19 Листопада - 20 Листопада

Через повномасштабне вторгнення рф до України з 24 лютого 2022 року головна експозиція Національного музею історії України у Другій світовій війні зачинена для відвідувачів. Попри складну ситуацію, музей все ж намагається продовжувати працювати, висвітлюючи складні сторінки історії України на виставкових майданчиках.
Проте доходи від цих проєктів, на жаль, не покривають витрати Меморіального комплексу, відтак у Музею є гостра потреба в оплаті комунальних послуг.
Опис закладу
Усю діяльність музею спрямовано на те, щоб допомогти людям зрозуміти витоки трагедій, які несуть війни, показати шляхи їхнього відвернення, розкрити історичну правду про жертовність і подвиг українського народу в боротьбі проти нацизму, сприяти патріотичному вихованню громадян, зокрема молоді.
Фондове зібрання музею є одним з найбільших в Україні, а Меморіальний комплекс займає площу понад 11 га. Візитівкою є скульптура «Батьківщина-мати», в цоколі якого розміщений музей. Через повномасштабну агресію росії зачинений для відвідувачів.
Нині ж робота Національного музею історії України у Другій світовій війні сфокусована на висвітленні сучасної російсько-української війни. Так, відвідувачі можуть переглянути:
  • виставку про російсько-українську війну «Україна – розп’яття» у Виставковому центрі Музею (Лаврська, 27)
  • Мультимедійний проєкт «Діти…» – мартиролог дітей, загиблих у період повномасштабної російсько-української війни під склепінням Верхньої Московської брами ХVІІІ ст. Печерської фортеці (Лаврська, 24)
  • Виставку бойової техніки та озброєння ХХ ст. (Лаврська, 27)
Найцікавіше в колекції
Експозиційний простір музею розповідає про український вимір Другої світової війни. Охоплює 16 залів, розміщених на трьох поверхах. Представлені матеріали розкривають теми бойових дій, стратегій виживання в умовах війни та повоєння, геноцидів та соціоцидів, боротьби за незалежність між двох тоталітарних режимів, демографічних трансферів, історичної пам’яті про Другу світову війну та події сучасної російсько-української війни.
Усі ці явища показано крізь призму артефактів із музейної колекції. Об’єднавчий художньо-реліквійний образ «Дороги війни», низка арт-інсталяцій та мультимедіа спонукають до роздумів, рефлексій, власних висновків тощо.
Проблема
Через війну та відтак зменшення кількості відвідувачів, у музеї накопичилося багато боргів, з якими він, на жаль, не в змозі самотужки розрахуватися. Необхідна сума становить 2,5 млн грн.
Ваш внесок допоможе музею якомога скоріше відновити свою роботу на всіх об’єктах після нашої перемоги та з новими силами розповідати найважливіші історії й продовжити відновлювати історичну пам’ять українського суспільства про події воєнної історії нашої Батьківщини.
Допомогти музею можна тут.

Деталі

Початок:
19 Листопада
Кінець:
20 Листопада