Завантаження Події

« Усі Події

  • Ця подія пройшла.

Україна серед лідерів: «Індекс стійкості до дезінформації» порівняв вразливість десяти країн Центральної і Східної Європи до дезінформаційних впливів Росії та Китаю

18 Жовтня, 12:00

Stopfake.org спільно з партнерами презентує дослідження «Індекс стійкості до дезінформації» (Disinformation Resilience Index або DRI) у форматі дискусії з експертами та стейкхолдерами.

Дослідження охоплює десять країн Центрально-Східної Європи. Це – країни Вишеградської четвірки (Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина) та шість країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна).

Країни Східної та Центральної Європи стали тестовим полігоном для нових технік пропаганди Кремля, а регіони Східного партнерства та Вишеградські держави є одними з головних мішеней інформаційної війни. Відтак провідні аналітичні центри регіону вже вдруге оцінили ситуацію у десяти країнах та представили Індекс стійкості до дезінформації 2021 року, як можливу базу спільних рішень для протидії пропаганді. З боку України партнером проєкту став StopFake. Перший етап презентації дослідження відбувся 9 вересня 2021 року у Празі.

Кількісний індекс стійкості до дезінформації (DRI) вимірюється на основі онлайн-опитувань провідних експертів країни з інформаційної безпеки (щонайменше 12 відповідей на країну). Результати опитування 2021 року показали, що переважна більшість респондентів з усіх десяти країн не були задоволені прогресом, який їхні держави досягли у сфері стійкості до цифрової війни, очолюваної іноземними державами. В усіх десяти країнах інституційні та правові рамки оцінюють як застарілі, які не в змозі ефективно протистояти іноземним інформаційним загрозам.

Згідно з дослідженням 2018 року, серед десяти країн, представлених у дослідженні, Білорусь та Молдова мали найгірші загальні показники та були найслабшими у своїй здатності протистояти зовнішнім інформаційним загрозам. Водночас Азербайджан, Чехія, Польща та Україна були лідерами загальної оцінки. За результатами DRI 2021 року найвищу стійкість демонструє Україна, за нею розташовані Азербайджан, Чехія та Словаччина. Білорусь і Молдова залишаються найслабшими у своїй спроможності протистояти іноземним інформаційним загрозам. При цьому у Чехії, Угорщині, Польщі, Словаччині та Україні найвищий рівень стійкості до зовнішньої дезінформації демонструє громадянське суспільство. Тому суспільна стійкість переважала над двома іншими показниками – стійкістю державних інститутів та правових систем, а також стійкістю ЗМІ та Інтернет-простору.

Кожній країні у дослідженні присвячено окремий розділ з ідентичною структурою. Вони описують основні дослідження на тему дезінформації, проведені у країні за оцінюваний період, відносини з Росією та Китаєм та пов’язані з ними потенційні вразливості, зміни у медійному ландшафті, зміни у законодавчій та інституційній базі, реакції ЗМІ та громадянського суспільства.

Партнер та науковий координатор проекту – варшавський аналітичний центр EAST Center. Основним завданням проєкту є посилення стійкості держав Центральної та Східної Європи до зовнішньої, перш за все російської, дезінформації шляхом розробки комплексної методики оцінки (Індекс стійкості до дезінформації) та періодична порівняльна оцінка ситуації в обраних країнах.

Спікери:

Вероніка Лапуцька – EAST Center, редактор DRI

Ольга Юркова – співзасновниця StopFake.org, авторка дослідження в Україні

Лаша Тугуші –  Liberal Academy of Tbilisi, автор дослідження у Грузії

Аляксандр Папко EAST Center, автор дослідження у Білорусі

Дойна Драгомір – Watchdog.MD, співавторка дослідження у Молдові

Онлайн спікер:

Павел Хавлічек – співредактор звіту DRI 2021, науковий співробітник, Асоціація з міжнародних справ (АМО), Прага

 

Модератор зустрічі:

Руслан Дейниченко – виконавчий директор StopFake.org

Проєкт співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти з Міжнародного Вишеградського фонду. Місія фонду – просувати ідеї для сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі. Публікація дослідження стала можливою завдяки підтримці Німецького фонду Маршалла США.

Повний звіт у форматі pdf можна знайти ТУТ

Подія відбувається в рамках проекту #dri_ua

Додаткова інформація: fakestopteam@gmail.com, тел. 044 4637702

 

Деталі

Дата:
18 Жовтня
Час:
12:00
Тип Подія:

Місце проведення

готель Radisson Blu Hotel Kyiv
вул. Ярославів Вал, 22 + Карта Google